TR

Yayın Politikamız

Akademik Kaynak, Akademik Düşünce Enstitüsü Derneği’nin yayın organlarından biridir. 04.07.2017 tarihinde Samsun merkezli kurulan Akademik Kaynak Sosyal Bilimler sitesi, 2687-6310 ISSN numarası ile Türkiye genelinde yayın yapmaktadır.

YAYIN İLKELERİMİZ

  • Tarafsızlık: Sitemizde yazar olabilmek için temel ölçüt sosyal bilimler alanında çalışma yapmaktır. Yazar kadromuzu oluştururken sağladığımız objektif koşulların yanında yayınlarımızda herhangi bir siyasi ve ekonomik kaygı bulunmamaktadır.
  • Bağımsızlık: Yayınlarımızın içeriğini belirlerken herhangi bir kişi ve kurumu övmek veya yermek amacı bulunmamakta; temel amaçlarımız doğrultusunda değerlendirmeler yapılmaktadır. Sitemizin giderlerinin finansmanı ise dernek bütçemizden karşılanmaktadır. Bu nedenle herhangi bir kurum ve kişiden yardım alınmamaktadır. Ayrıca sitede yayınlanan yazılar karşılığında yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemekte ve yazarlara bir ücret ödenmemektedir.
  • Özgünlük: Yayınladığımız özgün çalışmalar ile bilimsel bilgi üretim sürecine katkı sağlamayı ve toplumsal sorunlara ışık tutmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yazar kadromuzu çeşitlendirmeye ve güçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
  • Bilimsel Yayıncılık: Sosyal bilimler alanında birçok farklı bilim dalından makaleler yayınlanması için tarafımıza gönderilmektedir. Her alana yönelik bir alan editörümüz bulunmaktadır. Alan editörlerimizin incelemesinin ardından makaleler yayınlanmaktadır.

 

AMACIMIZ: 

Akademik Kaynak sosyal bilimler sitesi, bilimsel bilginin daha kolay erişilmesi ve sosyal bilimler alanında farklı disiplinlerin ortak bir platformda çalışmalarının yayınlanması amacı ile kurulmuştur. Bu amacın dışında sitemizin herhangi siyasal veya ekonomik çıkar elde etme hedefi bulunmamaktadır.

ÜYELİK:

Sitemize üye başvuru formu doldurarak yazar olma talebi tarafımızca değerlendirilmekte; öncelikle bir lisans mezunu olma ve sosyal bilimler alanında çalışmalar yapma şartı aranmaktadır. Bunun dışında yazar olabilmek herhangi bir şart bulunmamaktadır.

YAYIN SÜRECİ:

Sosyal bilimler alanında birçok farklı bilim dalından makaleler yayınlanması için tarafımıza gönderilmektedir.  Alan editörlerimiz tarafından yazıların yayın politikamıza ve bilimsel olarak biçim esaslarına uygunluğu denetlenmektedir.

ÜCRET POLİTİKAMIZ: 

Sitemizde yayınlanan yazılar karşılığında yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemekte ve  ödenmemektedir.

SORUMLULUK:

Sitemizde yer alan yazıların intihal oranlarının tespit edilememesi nedeniyle bu noktadaki tüm sorumluluk yazarlara aittir. Yayınlanan yazıların içeriklerine yönelik düzeltme talepleri tarafımıza iletildiğinde ilgiler ile iletişim kurulacak ve gerekli işlemler gerçekleşecektir.

Türkiye’de bilimsel yayın yapan internet siteleri arasında etkin bir konuma yükselme hedefi ile yazar kadromuzu çeşitlendirmeye ve güçlendirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar bizlere destek veren tüm araştırmacılara ve akademisyenlere teşekkür ederiz.

Akademik Kaynak Bilimin Işığıyla, Bilimin İzinde…

FAYDALI LİNKLER: 

AKADEMİK DÜŞÜNCE ENSTİTÜSÜ: https://www.akademikdusunce.org.tr/

YAYIN KURULUMUZ: https://www.akademikkaynak.com/yayinkurulu

ÜYE OLMAK İÇİN: https://www.akademikkaynak.com/tc-basvuru

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ: https://www.akademikkaynak.com/gizlilik-politikamiz

İLETİŞİM: https://www.akademikkaynak.com/iletisim


AKADEMİK KAYNAK
 

 TR