TR

Bilimsel Kaynak Araştırması Nasıl Yapılır ?

Bilimsel bir çalışmanın belli başlı kaynakları: Kitaplar, dergi ve -bilimsel kabul edilmemekle birlikte- gazete haberleri, bunun yanında makaleler, tezler, sempozyumlar ve benzeri etkinliklerde sunulmuş çalışmalardır. Öncelikle kitaplar için satın almak yerine kütüphaneye gitmenizi tavsiye ederim. Bu şekilde 1 kitap satın almak yerine kütüphanede birden çok kitabı inceleyebilme imkanınızı size verecektir.

Kütüphanelerde aradığınız kitabın olup olmadığını sorgulayacağınız bağlantı:

KÜTÜPHANE KİTAP SORGULAMA

Gazete haberlerini kaynak olarak kullanmak çok aykırı görünmemekle birlikte gazete yazılarını doğru kabul etmeniz çalışmanızı bilimsel noktada eksik gösterebilir. Bunun yerine gazeteleri dönemin şartlarını anlayabilmek ve unutulmuş olayları öğrenebilmek için kullanabilirsiniz. Ben gazete haberlerini araştıracak konuları belirlemek amacıyla kullanmaktayım ve sitemize de bu haberleri eklemekteyim.

Gazete arşivlerine ulaşacağınız bağlantılar:

AKADEMİK KAYNAK GAZETE ARŞİVİ

MİLLİYET GAZETESİ ARŞİVİ 1950-2017

SABAH GAZETESİ ARŞİVİ 2000-2017

Bunların dışında makaleler ve tez çalışmalarına gelirsek günümüzde makalelerin toplandığı belli başlı web sayfaları bulunmaktadır. Bu noktada öncelikle size sitemizde arama çubuğundan arama yapmanızı tavsiye ederim.

Sitemiz dışında makale ve tezlere ulaşacağınız bağlantılar (önem sırasına göre):

ULAKBIM ( T.C Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi)

DERGIPARK (T.C. Yayımlanmış Dergi ve Çalışmalar)

ACADEMİA

GOOGLE AKADEMİK

YAZAR

2012-2014 Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Araştırma Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı, 2013 Türkiye Büyük Millet Meclisi Yasama Eğitimi, 2014 Gazi Üniversitesi İİBF Öğrenci Konseyi Başkanvekili,  2016 Gazi Üniversitesi SBKY Mezunu, 2017 Akademik Kaynak İmtiyaz Sahibi ve Yazar, 2018 Akademik Düşünce Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı, 19 Mayıs Üniversitesi Kamu Yönetimi YL Öğrencisi.

İLETİŞİM


Akademik Kaynak
 

 TR